Warunki korzystania z dostępu zdalnego

1. Zdalny dostęp do zasobów mogą uzyskać użytkownicy, którzy są zarejestrowani w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży, przy czym oferta zdalnego dostępu nie dotyczy dłużników Biblioteki.
  2. Zdalny dostęp czytelnicy mogą otrzymać tylko w agendach, w których są zapisani (czytelnicy zapisani w Wypożyczalni Głównej mogą uzyskać dostęp w Wypożyczalni, zapisani w filiach bibliotecznych – w filiach, zapisani w Oddziale dla Dzieci – w Oddziale).
  3. Wymagane jest okazanie ważnego dokumentu tożsamości i wypełnienie Formularza użytkownika zdalnego dostępu do serwisu Ibuk Libra. Po wypełnieniu formularza czytelnik otrzymuje unikalny kod PIN pozwalający na uzyskanie dostępu do zasobów.
  4. Czytelnicy korzystający z serwisu Ibuk Libra powinni mieć założone konto poczty elektronicznej (wymóg systemu).
  5. Wykupiony jest jednoczesny dostęp dla pięciu użytkowników. Oznacza to, że każda z książek może być otwarta w tym samym czasie tylko na pięciu komputerach, a więc jeśli zechce z niej korzystać jednocześnie sześciu użytkowników, to jeden będzie musiał sięgnąć do książki później.
  6. Publikacji nie można drukować ani kopiować. Utwory są chronione prawem autorskim.
  7. Czas wykupionego dostępu do publikacji na platformie IBUK LIBRA:

1 lutego 2019 do 31 stycznia 2020 r.

1. Adres do logowania na platformie: www.libra.ibuk.pl
  3. Wejście do serwisu IBUK LIBRA możliwe jest też z bibliotecznej strony internetowej www.mbp-lomza.pl
  4. Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką, należy jednorazowo utworzyć swoje osobiste konto myIBUK. Założenie konta to jednorazowa rejestracja – trzeba podać swój adres e-mail i hasło.

Szczegółowych informacji udzielają bibliotekarze.

Zapraszamy do korzystania!