Spotkanie literackie poświęcone książce „Ambasadorowa” 23 kwietnia 2018

23 kwietnia, poniedziałek, godz. 18:00

Miejska Biblioteka Publiczna,

Czytelnia, ul. Długa 13

Wydawnictwo Dlaczemu oraz BookBook Księgarnia i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie literackie poświęcone książce „Ambasadorowa”. Gościem specjalnym wydarzenia będzie główna bohaterka opowieści, Beata Gołaszewska, której osobiste doświadczenia posłużyły jako inspiracja do stworzenia książki. Wydarzenie dedykowane jest nie tylko fanom „Ambasadorowej”, ale także wszystkim osobom żywo zainteresowanym problemem przemocy domowej.

„Ambasadorowa” opowiada o losach Ewy Winiarskiej, która przytłoczona odwiecznym protektoratem matki i zniechęcona biernością ojca, poszukuje upragnionej miłości, jako źródła życiowego spełnienia. Pragnąc sprostać wysokim wymaganiom matki, poślubia wybranego przez nią kandydata. Wiktor Krasts jest przyszłym ambasadorem, bogatym, szarmanckim i bardzo przystojnym. Kiedy oświadcza się Ewie, ta przyjmuje jego propozycję, chociaż w głębi duszy żywi do Wiktora całkiem mieszane uczucia. Nikt nie przypuszcza jednak, że pod dobrze skrojonym garniturem kryje się diabelskie oblicze bezwzględnego, cynicznego, wyzutego z uczuć tyrana. Wypowiadając oficjalne „tak” przed życzliwym obliczem urzędnika państwowego, Ewa nieświadomie wydaje na siebie potworny wyrok. Z dnia na dzień jej nowy mąż staje się coraz bardziej agresywny i nieustępliwy, a próby łagodzenia konfliktów nie przynoszą najmniejszych rezultatów. Milczące przyzwolenie Ewy na wyjazd do Włoch, gdzie Wiktor Krasts otrzymuje prestiżową i dobrze płatną posadę Ambasadora, staje się dla kobiety początkiem prawdziwego koszmaru. Pozbawiona pieniędzy i kontaktów z najbliższymi, zamknięta w wielkim domu Ewa, z eleganckiej, błyskającej intelektem damy, staje się poszarzałą, nieszczęśliwą, gasnącą w oczach ofiarą własnych słabości. Zaciskając zęby i wylewając morze słonych łez, wmilczeniu znosi ciągłe upokorzenia, wyzwiska i krzywdy. Życie, które zgotował jej mąż-oprawca, staje się toksycznym więzieniem, psychiczną torturą i brutalnym morderstwem na kobiecej godności… Do czasu, gdy pojawia się promyczek nadziei, a wraz z nim nieprawdopodobna siła do walki o lepsze jutro!

W trakcie spotkania istnieje możliwość dokonania zakupu książki i otrzymania autografu z dedykacją.

Księgarnie BookBook to 96 księgarnie na terenie całej Polski oraz bookbook.pl, gdzie czytelnicy znajdą nowości, bestsellery oraz wyjątkowe oferty promocyjne. W księgarniach miłośnicy książek poznają kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez reportaże poradniki, ciekawą ofertę dla najmłodszych i młodych czytelników. Księgarnie Bookbook to także partner wielu inicjatyw wspierających czytelnictwo oraz organizator wydarzeń kulturalnych swoich księgarniach.

Kontakt:

Jolanta Liżewska-Zyzek, e-mail: Jolanta.Zyzek@bookbook.pl, tel. 605 110 191