Kolejne spotkania on-line Unii Literackiej

Wprowadzono 27 kwietnia 2020

Harmonogram 27.04-4.05

Czytelniczki i Czytelnicy! Ogłaszamy harmonogram siódmego i ostatniego tygodnia epidemicznych spotkań autorskich online. Czwartego maja odbędzie się 50. transmisja w „ULu z książkami”, uznaliśmy, że to dobry moment, żeby dać Wam i sobie chwilę oddechu. A co dalej? Pracujemy nad nową formułą, nie składamy piór, nie wyłączamy komputerów.

Bądźcie z nami przez ten pożegnalny tydzień, codziennie o 18 pisarki i pisarze specjalnie dla Was nadają zza swoich biurek, z foteli oraz – zgodnie nową polską tradycją – sprzed półek z książkami. W tygodniu dla dorosłych, a w weekendy dla młodszych czytelników.

Jeśli przegapicie spotkania na żywo, to wszystkie filmy lądują na naszej stronie Unia Literacka.

Występy oczywiście darmowe, ale jeśli ktoś może i chce, to jeszcze przez kilka dni trwania akcji prowadzimy zrzutkę dla pisarek i pisarzy najbardziej dotkniętych przez epidemięj: zrzutka.pl/7y7brm.

Poniedziałek 27.04 – Jacek Galiński
facebook.com/JacekGalinski.autor/
Zapraszam na spotkanie z literackim ojcem wrednej staruszki. Będzie to jedna z nielicznych okazji zadania mi pytania i popatrzenia jak męczę się z odpowiedzią. Nie ma co szukać wymówki, w tym czasie w telewizji jest tylko Korona Królów.

Wtorek 28.04 – Magdalena Parys
facebook.com/parysmagdalena
Przeczytam urywki z najnowszej powieści „Książę”, która ukazać ma się we wrześniu, tym samym opowiem o odradzającym się faszyzmie w Niemczech. Opowiem też o innej książce (piszę ją od pięciu lat) traktującej o początkach wywiadu niemieckiego po II wojnie światowej. I uwaga! – mimo wszystko postaram się nie straszyć makabryczną wizją Europy.

Środa 29.04 – Piotr Stankiewicz
facebook.com/SztukaZyciaWedlugStoikow/
Zapraszam na lajwa o stoicyzmie i filozofii, czyli o tym, co się nam przydać może w dzisiejszych czasach (bo zawsze się przydaje). Pomówimy o tym, dlaczego warto pomyśleć po stoicku i wspólnie rozkminimy, czy świat przetrwa i w którą stronę się rozpadnie. Zapraszam – do zobaczenia!

Czwartek 30.04 – Przemysław Owczarek
facebook.com/profile.php?id=1288371978
zapraszam na transowe misterium
śmierci autorskiego widma.
na wiersze z pogranicza lasu i wysypiska,
z chorej ziemi pod niebem z jadu.
wywołam widmo za pomocą gitary, okaryny, drumli i piszczałki.
występ dedykuję śp. Arkowi Kremzie

Piątek 1.05 – Agata Tuszyńska
facebook.com/agata.tuszynska.9
Zapraszam na spotkanie śladami moich książek. Opowiem o ostatniej – MAMA ZAWSZE WRACA. I o innych mamach i córkach, o rodzinnych historiach i rodzinnych historiach lęku. I czy to prawda, że niezapisane nie istnieje. Przeczytam odpowiednie fragmenty.

Sobota 2.05 – Elżbieta Pałasz
facebook.com/Elzbieta.Palasz.1
Jak wygląda trening fok? Co czuje w przestworzach pilotka odrzutowca i kiedy farmer ma wakacje? Zapraszam Was, chłopaki i dziewczynki, na opowieść o tych zawodach i jeszcze kilku innych.

Niedziela 3.05 – Marta Guśniowska
facebook.com/marta.gusniowska
Teatr czy Książka – Książka czy Teatr? Nie trzeba wybierać! Można mieć wszystko! Będąc i Pisarką i Dramatopisarką balansuję radośnie pomiędzy światem Prozy i Dramatu – i właśnie do tego Świata wszystkich – i Mniejszych i Większych – serdecznie zapraszam!

Poniedziałek 4.05 – Dorota Masłowska
facebook.com/Dorota-Masłowska-148528039114316/
W „ULu z książkami” odczytam mój Dyptyk Pandemiczny. Na ten krótki dwuesejowy cykl składają się dwa eseje powstałe w ostatnich tygodniach. Pierwszy z nich – „Problemy” to próba analizy różnych problemów, „Maska” z kolei zgłębia w szerokim kontekście kulturowym zagadnienie maski, zarówno metafizycznej, jak i tej całkowicie fizycznej. Nosić? Nie nosić? Nosić ale jak ktoś idzie znajomy zdejmować? Czy też nie nosić i zakładać gdy ktoś idzie?- posłuchajcie sami.

źródło: Unia Literacka

Podobne wpisy

Tagi

Podziel się

Skip to content