FunEnglish w bibliotece

Wprowadzono 21 sierpnia 2012

FunEnglish w bibliotece

Od listopada 2011 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży bierze udział w projekcie „FunEnglish w bibliotece”. Partnerem merytorycznym Biblioteki jest Przedsiębiorstwo FunEnglish.pl sp. z o.o. z Wrocławia, które przez rok nieodpłatnie udostępnia Bibliotece platformę e-learningową do nauki języka angielskiego.

Projekt realizowany jest w Oddziale dla Dzieci, gdzie na trzech stanowiskach komputerowych zainstalowano dostęp do serwisu funenglish.pl. Dzięki temu chętne dzieci w wieku 6 – 12 lat mogą bezpłatnie uczestniczyć w internetowym kursie języka angielskiego.

Kurs łączy najnowsze technologie z tradycyjnym nauczaniem. Składa się z sześciu bloków podzielonych na 11 podrozdziałów. W skład każdego podrozdziału wchodzi gra edukacyjna, krótki film, piosenka karaoke i „foto-lekcja” oraz ponad 20 ćwiczeń. Po przejściu przez wszystkie bloki dziecko zapozna się z prawie tysiącem zwrotów przydatnych w 90% sytuacji komunikacyjnych i otrzyma specjalny certyfikat.
W naszym Oddziale przez cały czas trwania kursu młodzi uczestnicy mogą liczyć na fachową pomoc bibliotekarza-anglisty.

Projekt „FunEnglish w bibliotece” jest  współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (działanie 8.1) na lata 2007-2013 oraz budżet państwa.

Podobne wpisy

Podziel się

Dodaj komentarz