Serwis IBUK LIBRA

Wprowadzono 10 października 2019

Nowoczesny, szybki i przyjemny dostęp do wiedzy! Czytaj gdzie chcesz i jak chcesz!

 Serwis IBUK LIBRA to należąca do Wydawnictwa Naukowego PWN nowoczesna platforma dla edukacji i rozwoju, która udostępnia książki w wersji elektronicznej. Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy kilkanaście tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych, wydanych przez najważniejsze, renomowane polskie oficyny.

Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem:  zapewnia szybki podgląd pełnych tekstów, pozwala tworzyć własną e-półkę z książkami (osobiste konto myIBUK), wyszukiwać w książce słowa i frazy, umożliwia zaznaczanie fragmentów, dodawanie zakładek, tworzenie notatek bezpośrednio w książce, tagowanie, generuje bibliografię, pozwala na bezpośrednie powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN.

Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online użytkownicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca, za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. Technologia IBUK Libra nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania i jest w pełni bezpieczna dla urządzenia użytkownika. Serwis dostępny jest w każdej przeglądarce internetowej.

W 2019 roku konsorcjum kilku podlaskich bibliotek, w tym Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży,  ponownie wykupiło dostęp do wybranych publikacji na platformie IBUK LIBRA.

Publikacje wykupione przez biblioteki (ogółem 245 tytułów) i publikacje darmowe udostępnione przez platformę (1 lutego 2019 r. – 969 tytułów) tworzą Podlaski Zasób Biblioteczny, z którego czytelnicy bibliotek tworzących konsorcjum, mogą korzystać nieodpłatnie.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży oferuje czytelnikom dwa rodzaje dostępu do publikacji:

– dostęp lokalny w sieci komputerowej Biblioteki: w Dziale Informacyjno-Bibliograficznym,

Czytelni Głównej, Oddziale dla Dzieci, Oddziale Zbiorów Specjalnych oraz filiach,

– dostęp zdalny spoza sieci komputerowej Biblioteki (np. z domu, pracy, uczelni).

Czytelników zainteresowanych dostępem do serwisu spoza sieci komputerowej Biblioteki, prosimy o zgłaszanie się po odbiór indywidualnych kodów PIN.

Szczegółowych informacji udzielają bibliotekarze.

Zapraszamy do korzystania!

Warunki korzystania z dostępu zdalnego

Podobne wpisy

Tagi

Podziel się

Skip to content